Budowę zamku rozpoczęto w drugiej połowie XIII wieku, po przeniesieniu komturstwa z Osy. W 1303 roku zamek był już na tyle zaawansowany, że mógł pełnić funkcje obronne. W 1410 roku, po bitwie pod Grunwaldem, zamek został na krótko zajęty przez wojska polskie. W 1454 roku, podczas wojny trzynastoletniej, zamek ponownie przeszedł w polskie ręce. W 1629 roku, podczas potopu szwedzkiego, zamek został zniszczony. Odbudowa nastąpiła w XVII wieku, jednak obiekt nigdy nie odzyskał dawnej świetności. W 1785 roku zamek spłonął w pożarze, pozostawiając jedynie ruiny. W XIX wieku podjęto pierwsze prace konserwatorskie. W 1945 roku zamek został częściowo zniszczony przez wojska radzieckie. Od lat 60. XX wieku prowadzone są intensywne prace archeologiczne i konserwatorskie.
Dodaj komentarz