Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce stanowi nowoczesną instytucję kultury, której misją jest upamiętnienie i propagowanie wiedzy o powojennym podziemiu antykomunistycznym. Jest to miejsce poświęcone bohaterom walczącym o wolną Polskę po 1944 roku. Ekspozycje prezentują losy żołnierzy niezłomnych, ich walkę oraz represje, jakim byli poddawani. Muzeum pełni funkcję edukacyjną i badawczą, gromadząc i udostępniając materiały historyczne. Obiekt jest ważnym punktem na mapie polskiej pamięci historycznej.

















































Dodaj komentarz