pl
en
Zaloguj / Zarejestruj
0

Winnica Węgrzyn

winnica rabat 10%

Winnica Węgrzyn

Winnica Węgrzyn założona została w 2003 r. przez parę przyjaciół, nieżyjącego już Zbigniewa Zbyradowskiego i Małgorzatę Herman – Mruk, niedługo po tym do grona winiarzy - pasjonatów dołączył Krzysztof Mruk, mąż pani Małgorzaty a także Jerzy Stecki. Postanowili odrodzić stare winiarskie tradycje Jarosławia. W XVII i XVIII wieku w składach i piwnicach kamienic otaczających rynek tego pięknego miasta dojrzewały węgierskie wina. Stąd transportowane były później rzeką San na północ, przez Gdańsk do Skandynawii. Piwnice przetrwały do dziś i wciąż czuć w nich ducha tamtej epoki.

   Winnica Węgrzyn zajmuje prawie 1,5 ha. Rośnie tam się tam 19 odmian, podstawowe to: Rondo, Marechal Foch, Leon Millot, Aurora, Serena, Heridan, Alden, Jutrzenka, Sibera.

    Enoturyści są tam zawsze mile witani, a produkowane tam wino używane jest do celów kulinarnych i rozrywkowych, nie tylko dla gospodarzy i ich przyjaciół. Każdy może liczyć na zwiedzanie winnicy, degustację wybornych serów i miejscowego wina. Jak mówią gospodarze najważniejsze by było miło i wesoło. Z tą myślą przewodnią przyświecającą winnicy dbają o dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Do dyspozycji turystów są dwa tory łucznicze, strzelnica oraz bulodrom i zaprzyjaźniona stadnina koni. Sztandarową propozycją gospodarzy są jednak organizowane w winnicy warsztaty fotograficzne i plastyczne. Dla chętnych organizują też wycieczki krajoznawcze po okolicy i w Bieszczady. Niecodzienną atrakcją gospodarstwa są wypływające z ziemi trzy źródła z wodą mineralną, którą odwiedzający goście chętnie gaszą pragnienie.

Dane kontaktowe

Purkyniego 11,
50-155 Wrocław
panoramaraclawicka.pl,
biuro@panoramaraclawicka.pl
tel.: +48 713 44 23 44

Godziny otwarcia

Purkyniego 11,
50-155 Wrocław
panoramaraclawicka.pl,
biuro@panoramaraclawicka.pl
tel.: +48 713 44 23 44

Winnica Węgrzyn
ul. Węgierka 196
37, Jarosław

cel.: + 48 16 621 13 98
www.jaroslawskie-winnice.pl/

Otwarte cały rok

Kontakt

Obserwuj nas